KARGO - TESLİMAT - DEĞİŞİM & İADE KOŞULLARI:

prettyberrytr.com, online alışverişlerde koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini hedefler. 

 

FATURALARINIZ PAKET İÇERİSİNDE SİZLERE GÖNDERİLMEKTEDİR. ERİŞEMEDİĞİNİZ DURUMLARDA TARAFIMIZLA İLETİŞİME GEÇEBİLİR VE FATURANIZI MAIL ARACILIĞIYLA SONSUZ KERE TALEP EDEBİLİRSİNİZ.


1.Anlaşmalı Kargo Şirketi:
Siparişleriniz MNG kargo ile gönderilir.

 

2.Kargo Bedeli ve Ücretsiz Kargo: 250 TL üzeri siparişleriniz MNG kargo ile ücretsiz gönderilir. Bu tutar altında kalan alışverişler için kargo masrafının bir kısmı tarafımızca karşılanırken müşteriye ait olan sabit kargo hizmet bedeli 50 TL'dir. Kargo takip kodunuzu iletişim numaranıza göndermesi gereken taraf SMS ücretini alan MNG kargodur.

 

3.Kargolama süreci: İş günü hesabı yaparken hafta sonu ve resmi tatiller sayılmaz lütfen siparişinizi oluşturduğunuz tarihten itibaren mevcut olan cumartesi-pazar günlerini ve varsa resmi tatiller hesaba katmadan hesaplayınız. Hazırda mevcut olan ürün siparişleriniz 2-3 iş günü içerisinde, hazırda mevcut olmayan size özel olarak hazırlanacak tasarım ürün siparişleriniz (sizin için sıfırdan yapılacak olan atölye ürünleri) ise kayıtlı teslimat adresinize 5-7 iş günü içerisinde gönderilecektir. Bu süre; mesafelere, ürün türüne, üründeki işçiliğe ve ilgili dağıtıcı kargo şubesinin sorumluluk derecesine göre değişiklik göstermektedir. Siparişinizi onaylamadan önce teslimat adresinizi ve diğer iletişim bilgilerinizi hatasız/eksiksiz girdiğinize dair gerekli kontrolleri mutlaka sağlayınız.

 

4.İade&Değişim Koşulları: MNG kargo anlaşması gereği alıcı ödemeli paket alamamaktayız. Tarafımızca yaşatılan bir kusurlu hizmet-aksaklık-sorun olmadığı takdirde iade-değişim kargolarında tüm masraflar alıcıya (müşteriye) aittir. Atölyede sizlerin özel isteği üzerine sizlere özel olarak hazırlanan kişiselleştirilebilen (sizlerin istediği yazı, tarih, sayı, amblem, çizim vb. ölçülü ürünler, numaralı yüzükler ve toptan alımı mümkün olmayan sipariş üzerine üretilen ürünler) tasarım ürünlerde kesinlikle iade/değişim yoktur. ''Kullanılan'' küpelerde hijyen koşulları sebebiyle kesinlikle iade/değişim yoktur. Halihazırda mevcut olan, müşteri isteği üzerine üzerinde değişiklik yapılmayan, standart ürünler için iade/değişim hakkınız mevcuttur. Ürünlerde iade/değişim yapılabilmesi için ürünlerin iade/değişim koşullarına uyması gerekmektedir. Kullanılmış ya da benzeri nedenlerle orijinalliğini yitirmiş ürünlerin değişim/iadesi kabul edilmemektedir. Özel tasarım olmayan, sipariş üzerine hazırlanmayan, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, orijinal formunu koruyan ürünlerimizin iadesi ya da değişimi mümkündür. Bu koşullara uymayan ürünlerin iade veya değişimi maalesef yapılamamaktadır. Ürünler, tam olarak teslim alındığı haliyle ve güvenli paketleme ile iade/değişime gönderilmelidir.

PAKETİNİZİ KURYEDEN TESLİM ALMADAN ÖNCE EL İLE KONTROL EDEDEREK HASARLI-EZİLMİŞ-KIRILMIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ PAKETLERİ TESLİM ALMAYARAK KURYEYE TUTANAK TUTTURUNUZ. TUTANAK DIŞI HASAR VE KUSURLAR TARAFIMIZCA ÜSTLENİLEMEMEKTEDİR.

 

5.İade&Değişim Süreci: Paket elinize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde iade/değişim talebinizi ek olarak görseller ile destekleyici gerekçenizi tarafımıza bildiriniz. 

İade/değişim yapılmadan önce üyelik panelinden iade talebi oluşturulmalı iletişime geçilerek ''onay alınarak anlaşmalı iade/değişim kodu'' talep edilmelidir. Onaysız ve kodsuz gönderilen paketlerin teslim alınması mümkün değildir ve anlaşmalı kod dışında gönderilen kargolardan masrafı/kaybolması gibi durumlarından marka mesul değildir. 6.Geri Ödemeler:
 İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde iade onaylanır ve Pretty Berry onaylanan iadenize dair geri ödemelerinizi 3 iş günü içerisinde iyzicoya bildirir. Akabinde iyzico iade bedelinizi alışveriş yaptığınız kartınıza göndermek suretiyle gerçekleştirir. Bu aşamalar ardından gizlilik koşulları gereği iadenizin size aktarılacağı günü, tutarı, var ise kesinti gibi bilgileri ancak kart sahibi olarak bankanızdan sizler edinebilirsiniz. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıma süresi ortalama 1-3 iş günü iken banka kartlarında bu süreç daha da uzayabilmektedir ve bu durum marka ya da iyzico ile değil tamamen bankanızın planlamasıyla alakalıdır. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.


  İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı,iletişim numarası,adresi, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak ulaşmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının bilgilerini yetersiz/eksiksiz vermesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR